Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Informace pro občany > Lékař

LékařZubní pohotovost Mělník

Informujeme naše občany, které nečekaně rozbolí zuby, že mají možnost navštívit zubní pohotovost na Mělníku. Najdete ji na adrese Pražská ulice čp. 343/36 (budova bývalé dětské nemocnice, vchod z rohu ulice Pražská, Macharova).
V ambulanci budou prováděna akutní ošetření bolestivých případů – extrakce, ošetření zánětů, bolestivých případů zubního kazu, akutní ošetření způsobené zlomením nebo poškozením protetických výrobků.
Pohotovost nezajišťuje běžné úkony související s protetickými výkony, s výjimkou nasazení provizorních korunek zhotovených v ordinaci.
Pacienti smluvních zdravotních pojišťoven budou ošetřeni na náklady příslušných pojišťoven. Nepojištění pacienti podle cen uvedených v platném ceníku. Za ošetření na pohotovosti bude vybírán poplatek podle platného sazebníku ve výši 90 Kč.
Provozní doba bude zajištěna o víkendech a státních svátcích, vždy od 8:00 do 16:30 hodin (24.12. 8:00 – 13:00 hod.)

Informace jsou k dispozici na www.zubnipohotovostmelnik.cz , tel. čísla 606 588 558, 607 071 230. K ošetření je třeba mít s sebou kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.

 

Zubní pohotovost Litoměřice

Od 1. prosince 2023 mají naši občané, které nečekaně rozbolí zuby, možnost navštívit zubní pohotovost na klinice VivantDentes s.r.o.  v Litoměřicích, která se nachází na Mírovém náměstí č.p. 170. Provozní doba je zajištěna o víkendu každou neděli od 8 do 12 hodin s výjimkou 2 víkendů o státních svátcích Vánoc a Nového roku.

Pacienti se hlásí na recepci osobně, případně prostřednictvím SMS v neděli mezi 8:00 až 8:30 hod. Recepce je zaregistruje v pořadí, v jakém se nahlásili. Toto pořadí může být změněno lékařem dle závažnosti potíží u jednotlivých pacientů. Telefonní číslo na recepci 725 753 990, e-mailová adresa: vivantdentes@gmail.com, web: vivantdentes.cz. Pohotovost slouží pouze pro neodkladné, někdy až život ohrožující stavy. Typicky se jedná o stavy doprovázené následujícími příznaky: BOLEST náhle vzniklá či se stupňující, neutišitelná běžnými léky proti bolesti, OTOK, TEPLOTA, ale také o: ÚRAZ, ULOMENÝ ZUB / VÝPLŇ ŘEZAJÍCÍ DO JAZYKA / TVÁŘE, ZÁVAŽNÉ KOMPLIKACE PO PŘEDEŠLÉM OŠETŘENÍ.

Pohotovostní ošetření zpravidla trvá do 20 minut a slouží pouze k odstranění příčiny způsobující akutní obtíže – v žádném případě tedy nenahrazuje komplexní ošetření zubním lékařem. Nejčastěji se jedná o výkony: vytržení nebo umrtvení zubu, vypuštění hnisu, zábrus řezajícího zubu, předepsání léku… Běžnou součástí ošetření je zhotovení rentgenového snímku. V případě, že lékař po proběhlém vyšetření vyhodnotí, že váš stav není neodkladný, odkáže Vás na návštěvu Vašeho ošetřujícího zubního lékaře.

K ošetření je třeba mít s sebou kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.
Zubní klinika je partnerem sedmi zdravotních pojišťoven – Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, Oborové zdravotní pojišťovny, Vojenské zdravotní pojišťovny, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, České průmyslové zdravotní pojišťovny, Zaměstnanecké pojišťovny Škoda a RBP.