Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Informace pro občany > Lékař

LékařZubní pohotovost Mělník

Informujeme naše občany, které nečekaně rozbolí zuby, že mají možnost navštívit zubní pohotovost na Mělníku. Najdete ji na adrese Pražská ulice čp. 343/36 (budova bývalé dětské nemocnice, vchod z rohu ulice Pražská, Macharova).
V ambulanci budou prováděna akutní ošetření bolestivých případů – extrakce, ošetření zánětů, bolestivých případů zubního kazu, akutní ošetření způsobené zlomením nebo poškozením protetických výrobků.
Pohotovost nezajišťuje běžné úkony související s protetickými výkony, s výjimkou nasazení provizorních korunek zhotovených v ordinaci.
Pacienti smluvních zdravotních pojišťoven budou ošetřeni na náklady příslušných pojišťoven. Nepojištění pacienti podle platného ceníku. Za ošetření na pohotovosti bude vybírán poplatek podle platného sazebníku ve výši 90 Kč.
Provozní doba bude zajištěna o víkendech a státních svátcích, vždy od 8:00 do 16:30 hodin (24.12. 8:00 – 13:00 hod.)

Informace jsou k dispozici na www.zubnipohotovostmelnik.cz , tel. čísla 606 588 558, 607 071 230. K ošetření je třeba mít s sebou kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.

 

Zubní pohotovost Litoměřice

Od 1. prosince 2023 mají naši občané, které nečekaně rozbolí zuby, možnost navštívit zubní pohotovost na klinice VivantDentes s.r.o.  v Litoměřicích, která se nachází na Mírovém náměstí č.p. 170. Provozní doba je zajištěna o víkendu každou neděli od 8 do 12 hodin s výjimkou 2 víkendů o státních svátcích Vánoc a Nového roku.

Pacienti se hlásí na recepci osobně, případně prostřednictvím SMS v neděli mezi 8:00 až 8:30 hod. Recepce je zaregistruje v pořadí, v jakém se nahlásili. Toto pořadí může být změněno lékařem dle závažnosti potíží u jednotlivých pacientů. Telefonní číslo na recepci 725 753 990, e-mailová adresa: vivantdentes@gmail.com, web: vivantdentes.cz. Pohotovost slouží pouze pro neodkladné, někdy až život ohrožující stavy. Typicky se jedná o stavy doprovázené následujícími příznaky: BOLEST náhle vzniklá či se stupňující, neutišitelná běžnými léky proti bolesti, OTOK, TEPLOTA, ale také o: ÚRAZ, ULOMENÝ ZUB / VÝPLŇ ŘEZAJÍCÍ DO JAZYKA / TVÁŘE, ZÁVAŽNÉ KOMPLIKACE PO PŘEDEŠLÉM OŠETŘENÍ.

Pohotovostní ošetření zpravidla trvá do 20 minut a slouží pouze k odstranění příčiny způsobující akutní obtíže – v žádném případě tedy nenahrazuje komplexní ošetření zubním lékařem. Nejčastěji se jedná o výkony: vytržení nebo umrtvení zubu, vypuštění hnisu, zábrus řezajícího zubu, předepsání léku… Běžnou součástí ošetření je zhotovení rentgenového snímku. V případě, že lékař po proběhlém vyšetření vyhodnotí, že váš stav není neodkladný, odkáže Vás na návštěvu Vašeho ošetřujícího zubního lékaře.

K ošetření je třeba mít s sebou kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.
Zubní klinika je partnerem sedmi zdravotních pojišťoven – Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, Oborové zdravotní pojišťovny, Vojenské zdravotní pojišťovny, Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR, České průmyslové zdravotní pojišťovny, Zaměstnanecké pojišťovny Škoda a RBP.